Jogurta kūciņas uz kociņa

Kādā skaistā darba dienas rītā es dabūju „Silikomart” formiņas (vairāk lasi te), un viena no tām bija saldējumu forma, kur tos var taisīt uz kociņa. Saldējumu es vēl neesmu paspējusi uztaisīt, bet jogurta kūciņas uz kociņa gan.

Kāpēc? Jo taisīju kūku kādam īpašam cilvēkam un gribēju paeksperimentēt, kā tā pati kūkas masa uzvedīsies šādā formā. Viss bija labi līdz brīdim, kad es izņēmu sastingušās kūkas no ledusskapja (tikai tik sastingušas, kā tas ir, kad ieliek ledusskapī un saželē). Domājot, ko darīt tālāk, centos izņemt tās no saldējuma formiņām, bet nekas nesanāca. Es zināju, ka vispār formiņas paredzētas, lai tās ieliktu saldētavā (vai otrs variants – lai izceptu tajās kaut ko un tad, izņemot no formas, ieliktu kociņu). Tā kā galvenā kūka jau bija uztaisīta, tad eksperimentēju tālāk. Rezultātā, pēc 4 stundām izņemot kūciņas no saldētavas, es pārklāju tās ar šokolādes kārtu un cepumu drumstalām un ļāvu sastingt (šis „Silikomart” statīvs keikpopiem un saldējumam ir mans pēdējā laika lieliskākais konditorejas gadžetu atradums). Nākamajā dienā mēs neviens nespējām beigt ēst šīs kūciņas. Un tagad tās ir mūsu favorīts.

grieku_jogurta_kuka_uz_kocina_9052017_sm_sm_5.jpg (141,16 KB)

grieku_jogurta_kuka_uz_kocina_9052017_sm_sm_1.jpg (200,65 KB)

grieku_jogurta_kuka_uz_kocina_9052017_sm_sm_4.jpg (159,06 KB)

grieku_jogurta_kuka_uz_kocina_9052017_sm_sm_3.jpg (127,06 KB)

grieku_jogurta_kuka_uz_kocina_9052017_sm_sm_9.jpg (100,17 KB)

grieku_jogurta_kuka_uz_kocina_9052017_sm_sm_13.jpg (237,48 KB)

grieku_jogurta_kuka_uz_kocina_9052017_sm_sm_15.jpg (131,00 KB)

Sagatavo

drumstalām:
200 g sviesta cepumu

pildījumam:
220 g lāceņu (nesezonā izmanto saldētas un atlaidinātas ogas)*
40 g gaišā muskovado vai Demeraras cukura
1 ēd.k. vaniļas ekstrakta

krēmam:
23 g želatīna pulvera vai 15 želatīna plāksnītes
250 g krēmīga, vijīga maskarpones siera
200 g medus (pietiekami šķidrs, lai var iemaisīt)
600 g bieza grieķu jogurta
1/2 vaniļas pāksts, tikai sēkliņas
150 g saldā krējuma
šķipsniņa jūras sāls

šokolādes kārtai:
200 g 70% melnās šokolādes, salauzta mazos gabaliņos
200 g piena šokolādes, salauzta gabaliņos
100 ml vīnogu kauliņu eļļas

Pagatavo

Sagatavo saldējuma formiņas. Sablenderē cepumus drumstalās. Ja tev nav blendera, liec tos maisā, maisu aizsien ciet un sadauzi cepumus ar mīklas rulli vai gaļas āmuriņu.

Katlā liec lācenes, cukuru, vaniļu un vāri uz lielas liesmas, līdz masa sabiezē kā vidēji stingrs džems. Atdzesē.

Krēmam bļodā liec želatīnu un sagatavo pēc ražotāja norādījumiem.

Lielākā bļodā liec maskarponi un samaisi ar putojamo slotiņu, lai ir vijīga. Pievieno medu, jogurtu, vaniļu un samaisi. Ūdens peldē izkausē želatīnu un, maisot krēmu, pielej klāt. Ieliec ledusskapī uz apmēram 10 minūtēm, līdz masa sāk nedaudz sabiezēt.

Saputo saldo krējumu ar šķipsniņu sāls līdz maigām, gaisīgām putām un iecilā jogurta masā. Lej krēmu katrā formiņā līdz pusei, ieliec pa vidu lāceņu ievārījumu, piepildi ar krēmu līdz augšai un izlīdzini. Iespraud kociņus, kur tas ir paredzēts. Liec kūciņas ledusskapī, līdz saželē, un tad liec saldētavā uz apmēram 4‒5 h.

Ūdens peldē izkausē abas šokolādes. Kad tās izkusušas, pielej eļļu un samaisi. Lej krūzē, kas ir nedaudz augstāka par kūciņām/saldējuma formiņām. Izņem sastingušās kūciņas no saldētavas un pa vienai iemērc šokolādē, pilnībā pārklājot kūciņas (pieskati, lai pārklājas arī pie kociņa savienojuma vietas ar kūku). Tiklīdz iemērc šokolādē, tā uzreiz izņem ārā, notecini un apviļā cepumu drumstalās. Tas jādara ātri, jo šokolāde ātri sastingst. Liec kūciņas statīvā, kur tās nožūs.

P.S. Ja gatavo kūku, tad sagatavo kūkas formu 21‒23 cm diametrā ar noņemamām malām, izklājot pamatni ar cepamo papīru. Cepumu drumstalām pievieno 100 g izkausēta sviesta, samaisi, liec formā, izlīdzini un noliec malā, līdz krēms gatavs, un tad pārlej pamatni ar krēmu. Liec ledusskapī uz 12h. Izņem un dekorē un pasniedz.

* Var izmantot arī avenes un upenes vai ķiršus.


Recepte un foto ( Sony α7s): Signe Meirāne
Sadarbībā ar „Silikomart” („Gemoss”)